Doktora ve doçentlik başvurusu için gerekli olan yabancı dil sınavını sorun olmaktan çıkarıyoruz. Kurumumuzun İstanbul’da yapmakta olduğu Telc B2 ve C1 sınavları YÖK tarafından eşdeğerlik tanınarak YDS Almanca eşdeğerlik Listesi’ne alınmış ve (KPDS / ÜDS) B2 sınavı YDS 60,C1 ise 80 puan olarak kabul edilmiştir.


ÖSYM YABANCI DİL SINAVLARI EŞDEĞERLİK TABLOSU


Telc sertifikaları Türkiye,tüm Avrupa ülkeleri ve Erasmus programlarında geçerlidir.

1968 yılında kurulan ve merkezi Frankfurt’tan dünyaya açılan TELC’in 20 Avrupa ülkesinde ve Çin’de olmak üzere 3000 bin lisanslı sınav merkezi bulunmaktadır.TELC tek elden 10 değişik dilde ve 5 faklı seviyede sınav ve sertifika sunan tek kuruluştur.

Sunduğu diller İngilizce,Almanca,Fransızca,İspanyolca,İtalyanca,Rusça,Türkçe,Arapça,Portekizce ve Çekçe’dir.Telc sınavları Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi (Common European Framework of References for Languages CEF)uygunluğunu garanti eder.

Geçmişte İngilizce veya Almanca ya da diğer dillerde ilgilenenler,dil eğitimi almamış olanlar,önyargılarınızdan ve korkularınızdan kurtulun.Kurumumuzu ziyaret edin yada telefon ile görüşmeyi tercih edin memnun kalacaksınız!!

Telc B2 sınavı Almanca olmakla birlikte (KPDS / ÜDS / YDS ) ye yıllarca İngilizce hazırlanıp yıllarca geçemeyenlerde de kurumumuzu tercih etmektedir.YDS sınavı ezbere dayalı olup, geçmek zor olduğu gibi, pratiğe yönelik bir faydasıda bulunmamaktadır.

Eğitimler tecrübeli alanlarında uzman hocalarımız tarafından verilmekte ve sınavlar kurumumuz tarafından gerçekleşmektedir.Eğitimler sınıf olarak veya seviyeye göre kişiye özel ders olarak’ta verilmektedir.Talep halinde hızlandırılmış eğitim uygulamaları da yapılmaktadır. Sınavlar yaklaşık ayda 1 yapılmakta olup, bu yönüyle sınav başvuruları kaçırılmamakta,avantaj sağlanmaktadır.

Birçok akademisyen hocamız kurumumuzu tercih ederek doktoraya girmiş ve doçentlik sınavına rahatlıkla başvurmuş ve doçent olmuştur. İsteyen akademisyenler için Türkiye’de tanınırlığı ve saygınlığı olan hocamız ve diğer tecrübeli hocalarımız tarafından Teofl sınavına hazırlık kurslarıda verilmektedir.

Kurumumuz İstanbul merkezli Almanya’dan Telc tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluştur.

Alman kitabevinin Anadolu yetkilisi olarak tüm Almanca kaynaklardan yararlanılmaktadır.

Almanca dilleri derneği ile işbirliği içerisinde faaliyet yürütülmektedir.