ALMANCA DİL EĞİTİMİ

(Almanca aile birleşimi kursları için: Almanca aile birleşimi kursu tıklayınız!

Türkiye dış ticaretinin % 80 kısmını Almanya ile gerçekleştiriyor. Ama genellikle ülkemizde Almanca dili yaygın yabancı dil olarak kullanılmadığı için dış ticaret alanında uğraşan işletmeler çalışan ihtiyacını karşılarken Almanca bilen personel alımında oldukça zorlanıyor.

Herkesten farklı bir yabancı dille hayata atılıdığınızda, sizin gibi eğitimlere veya tecrübeye sahip insanlara daha en başında fark atma şansına sahip olacaksınız. Ya da şu anda bir yabancı dil konuşuyorsanız ikinci dil olarak Almanca’yı tercih etmenin avantajlarını yaşayabilirsiniz. Turizm, dış ticaret, uluslararası ilişkiler, tekstil gibi daha pek çok sektörde rahatlıkla iş bulma veya daha iyi kazanç sağlama şansına sahip olacaksınız.

Haydi gelin sizde Avrupa’da Avusturya, İsviçre ve Almanya’da hatta güney Amerika’nın bir bölümünde kullanılan Almanca’yı konuşanlar arasına katılın.

A1-Anfanger Başlangıç

A2-Grundstufe Orta başlangıç

B1-Mittelstufe I Orta

B2-Mittelstufe II Orta ileri

C1 und C2Oberstufe iyi, mükemmel

Genel kurslar

Her kur 96 saattir.Kur süreleri,programların yoğunluğuna göre 1.5 ile 3 ay arasında değişmektedir.Hafta içi sabah,öğlen,akşam ve hafta sonu sabah ve öğleden sonra 5 farklı zaman diliminde program hazırlıyoruz.Her bir kurun sonunda gerçekleştirilen final sınavında başarılı olan öğrenciler üst kura geçerek Almanca eğitimlerine devam ediyorlar.

A1-Anfänger

Günlük hayat içinde kendinizi ifade edebilir. Kendini ve başkalarını tanıtabilir, başka insanların kişisel bilgilerine yönelik sorular sorabilir.Almanca Mektup yazmaya başlayabilir. Kendinizle ilgili yorumlar yapabilirsiniz.Başkaları hakkında fikir beyan edebilirsiniz.

A2-Grundstufe

Sıkça kullanılan cümleleri ve sıkça kullanılan tabirleri anlayabilme. Yön sorma ve tarif edebilme.Her hangi bir etkinliği anlayabilme. Bir makale yada bir gazeteyi anlayabilme.Geçmişte olan olayları anlatabilme. Mektuplar yazabilme.

B1-Mittelstufe I

Konuların içindeki zor metinleri ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir.Geniş bir konu çerçevesinde kendini ifade edebilir.Güncel bir soruya karşılık ve konunun yönlerini dile getirebilir.

B2-Mittelstufe II

Konuların içindeki zor metinleri ve kendi branşındaki tartışmaları anlayabilir,geniş bir konu çerçevesinde kendini ifade edebilir.Güncel bir soruya karşılık ve konunun yönlerine dile getirebilir.

C1-Oberstufe

Farklı alanlarda zengin içerikli uzun metinleri anlayabilir ve mantıksal bağlantılar kurabilirsiniz.Duyduğunuz ve okuduğunuz her şeyi anlayabilirsiniz.Bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme,hayal kırıklığınızı yazabilme,mesleki bir konuda teklif verme,bir forumda kolayca fikirlerinizi paylaşma ve kendinizi ifade etme