Almanya aile birleşimi kursu

%100 Başarı garantili

HAFTA İÇİ AİLE BİRLEŞİMİ KURSU 28 OCAK 2019 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR.

HAFTA SONU AİLE BİRLEŞİMİ KURSU 02 ŞUBAT 2019 TARİHİNDE BAŞLAYACAKTIR

AİLE BİRLEŞİMİ NEDİR? – FAMİLİENZUSAMMENFÜHRUNG, EHEGATTEN NACHZUG

Almanya’da yaşayan veya uzun süreli oturum hakkı olan biriyle evlenen her Türk vatandaşı aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilmektedir. Eşle aile birleşimi yapılabildiği gibi, çocuklarda ailelerinin yanına aile birleşimi vizesi ile Almanya’ya gidebilirler. Ancak Alman Hükümeti, aile birleşimi yapabilmek için bazı şartlar aramaktadır. (UYUM/ENTEGRASYON YASASI). Almanya’ya gidecek kişi Almanya’daki yaşama daha kolay uyum sağlayabilmesi için öncelikle:

1- Alman Konsolosluğunun aile birleşimi vizesi için gerekli gördüğü Almanca dil yeterlilik sınavını başarıyla geçmek zorundadır.

2- Aile birleşimi yapanlar Almanya’da mutlaka sağlık koşullarına uygun ve güvenli bir konutta oturmaları gerekmektedir. Hatta Almanya’daki yaşanacak evin büyüklüğü bile önemlidir. Almanya’da yaşayan eşin evinin kira kontratına bakılır ve uygun olup olmadığına karar verilir.

3- Türkiye’den giden kişi Almancayı tam olarak konuşamayacağı için iyi gelirli bir işe girmesi hemen mümkün olmayabilir. Bu nedenle Almanya’da yaşayan kişiden son üç aya ait maaş bordrosu veya işyeri sahibi ise gelir beyan etmesi istenir. Böylece buradan giden kişi ile birlikte yaşamları garanti altına alınmış olur. Normalde aylık gelirden aylık genel giderler düşer (kira, borçlar vs.) ve kalan para iki kişinin (çocuklar varsa onlarında) yaşamasına yeterli olması önemlidir.

4- Türkiye’den giden kişinin Almanya’da bir sağlık sigortasına ihtiyacı vardır. İlk gittiğinizde sigortanız Almanya’daki eş sayesinde sağlanır.

AİLE BİRLEŞİMİ YAPABİLMEK İÇİN KAÇ YAŞINDA OLMALIYIM?

Evlilik yoluyla Almanya’ya gidecekler evli bile olsalar en az 18 yaşında olmak zorundadırlar. 18 yaşından küçükler evlenerek aile birleşimi vizesi alamazlar. Türkiye’deki çocuklar aile birleşimi yoluyla anne veya babasının yanına gidecekler 18 yaşını doldurmadan aile birleşimi yapabilirler.18 yaşını geçenler yetişkin sayıldığından aile birleşimi yapamazlar. Çocuklarla ilgili konular farklı şartlar gerektirir.

En önemlisi Türkiye’den gidecek çocuğun burada ona bakacak kimsesi olmaması gerekir. Ayrıca anne veya babadan çocuğun hayatını mutlaka güvence altına alacak bir yaşam istenir. Detaylar için hukuk sitelerine bakabilirsiniz.

AİLE BİRLEŞİMİ ALMANCA SINAVI NEDİR.ZERTIFIKAT START DEUTSCH A1 EXAMEN

Aile birleşimi ile Almanya’ya giden kişi önce Türkiye’de bir Almanca A1 aile birleşimi kursuna gitmek zorundadır. Almanca kursu bitiminde merkezi sistem yapılan Alman Konsolosluğunun istediği GOETHE VE ÖSD Almanca dil yeterlilik sınavından gereken puanı ve A1 sertifikası almalıdır.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ A 1 SINAVI NEREDE YAPILIR?

Sınav Merkezlerinde

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINDA KAÇ PUAN ALMAK ZORUNDAYIM?

Almanca sınavında 100 üzerinden 60 puan alınmalıdır.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ KURSU NEDİR? NASIL OLMALIDIR?

Bir çok Almanca kursları vardır. Ancak konsolosluğun istediği Ösd ve Goethe sertifikası sınavına doğru hazırlanabilmeniz için aile birleşimi Almanca A1 kursuna gitmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü Almanca sınavı Alman eğitim sistemine uygun ve uyum yasası şartlarına göre yapılmaktadır.

Bu nedenle gittiğiniz Almanca kursu öğretmenlerinin Almanya, Avusturya, İsviçre eğitimli ve Almanya’nın kültürünü bilen kişiler olması başarınız ve uyum sürecini hızlandırmanız için daha iyi olacaktır. Almanca sınavında Alman kültürüne ait sorular bulunmaktadır. Almanya sınav sistemi de Türkiye’dekinden farklıdır.

ALMANCA AİLE BİRLEŞİMİ SINAVINDA NELER SORULUR?

Almanca sınavı dört bölümden oluşur:
1- DİNLEME: Dinletilen konuşmaları, anonsları, telesekretere bırakılan mesajları anlayarak sorulan sorulara cevap verme

2-OKUMA: Size verilen okuma parçalarına ait soruları cevaplama

3- YAZMA: Herhangi bir yere başvurabilmek için verilen formları doldurma ve bir mail veya Almanca mektup yazma

4- KONUŞMA: Kendini tanıtabilme, soru sorabilme, sorulan sorulara cevap verme