Değerli Doktorlar,

Kurumumuzda hafta sonları A1 den C1 seviyesine kadar yoğun kurslarımız için bizi mutlaka önceden arayıp yerinizi ayırtın. Bu kamp guruplarımız oldukça yoğun geçtiğinden belirli kontenjanlar dahilinde yapılmaktadır.

Kurumumuz bünyesinde ; akademik kariyer yapmak isteyen  Öğretim görevlilerine, Yard. Doç. Dr’lara,  Almanya’da görev yapacak olan ve TUS sınavına katılacak olan doktorlara, hazırlık sınıfı öğrencilerine, doktora öğrencilerine yabancı dil eğitimleri verilmektedir.

2011 yılından bu yana,  Almanca YDS(KPDS-ÜDS)  sınav denkliği olan TELC Gmbh sınav yetkimiz bulunmaktadır.   Telc sınavında; C1 Almanca sertifikası aldığınızda, YDS sınavından 80 puan almış sayılıyorsunuz ve Doçentlik sınavı için gereklilik olan yabancı dil mecburiyetini yerine getirmiş sayılıyorsunuz.

Bilindiği üzere YDS sınavı, yeterli puanı alabilmek için verilen soruları zamanında çözebilmek için oldukça zor bir sınavdır. Yabancı dil seviyeleri çok iyi olan kişiler bile YDS sınavında beklentilerini karşılayamamaktadır. Dolayısıyla ÖSYM-YÖK tarafından kabul gören TELC sınavı son birkaç senedir oldukça tercih edilmektedir.  Ancak  bize ulaşan akademisyenlerin  pek çoğu yıllardır bu konu ile uğraştıklarını fakat  bu sınavdan habersiz olduklarını dile getirmişlerdir.

Buna istinaden;  sizleri Avrupa Dil Kültür Merkezi (Özel Kültür Yabancı Dil Kursu) olarak bu konu hakkında bilgilendirmeyi doğru bulduk.

Kurumumuzda TELC Almanca C1 sınavı hazırlığıyla, hem kişiye özel hem de sınıf dersleri ile sınavda tek seferde başarı sağlamaktayız. Avrupa Ortak Dil Komisyonunun belirlediği seviyeler; A1-A2, B1-B2, C1-C2 şeklindedir. Sizler için C1 sınavını geçmeniz yeterlidir.