Fransızca Kursu

FRANSIZCA DİL KURSU

Dünya üzerinde beş kıta’da milyonlarca insan Fransızcayı ana dili olarak konuşmaktadır. Uluslar arası organizasyonlarda ve diplomaside sıkça kullanılır.Bu nedenle İngilizce ve Almanca’dan sonra en çok öğrenilen yabancı diller arasındadır.

NEDEN FRANSIZCA

Tüm dünyada Fransızca konuşulan ülke sayısının çok fazla olması.Uluslar arası organizasyonlarda ve diplomaside Fransızcanın sıkça kullanılması,Fransa ile Turizm ilişkilerimizin yoğun olması.Dış ticarette Fransızcanın önemi. Fransızların genellikle diğer ülkelerde ilişkilerinde kendi dillerinde iletişim kurmayı tercih etmesi.Tüm bu nedenler pek çok kişiyi Fransızcayı yabancı dil olarak öğrenmeye yöneltir.Fransızca kursları her zaman büyük bir kitle tarafından ilgi görmektedir.

 • Genel Fransızca kursu
 • Aile birleşimine yönelik Fransızca ve Fransa Cumhuriyeti değerleri kursu
 • Ticari Fransızca kursu
 • YDS Fransızca kursu
 • YDS (LGS) Fransızca kursu
 • SBS ve ilköğretime ve orta öğretime destek Fransızca kursu
 • Fransızca Özel ders
 • Açıköğretim Fakültesinde okuyanlar için Fransızca kursu

FRANSIZCA DİL KURSU SEVİYELERİ

Avrupa dil komisyonunun belirlediği çerçevede eğitim verilmektedir. Kurlar aşağıdaki gibidir.

 • A1 seviyesi Fransızca kursu
 • A2 seviyesi Fransızca kursu
 • B1 seviyesi Fransızca kursu
 • B2 seviyesi Fransızca kursu
 • C1 seviyesi Fransızca kursu
 • Proficiency  ( Hazırlık atlama ) Fransızca kursu

GENEL FRANSIZCA KURSU SINIFLARI

Fransızca kurslarımız hafta içi ve hafta sonu’dur. Gün içinde sabah ve öğlen sınıflarımız mevcuttur. Zaman zaman hafta içi akşam kurslarımız da vardır.

Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

NE KADAR ZAMANDA FRANSIZCA DİLİNİ KONUŞABİLİRİM?

Fransızca kursumuzda ilk kurdan itibaren konuşma ve duyduğunu anlamaya yönelik eğitim verildiğinden öğrendiğiniz her konu ile ilgili konuşma yapabilirsiniz. Özellikle ilk üç kuru bitirdikten sonra günlük hayatta,okulda ve işyerinde kendinizi rahatlıkla ifade edebilirsiniz ve aynı zamanda söylediğiniz her şeyi okuyup yazabilirsiniz.

Televizyonda Fransızca yayınları izleyerek konuşulan konuyu genel olarak anlayabilir ve Fransızcayı anadili olarak konuşan birisiyle anlaşabilirsiniz.Tüm bunların yanı sıra okul hayatınızda da Fransızca derlslerinde sınavlarda zorlanmadan başarılı olabilirsiniz.

FRANSIZCA DİL EĞİTİMİ FARKI

Fransızca derslerimizde öğretmenlerimiz konuşma ağırlıklı ders işlemektedirler.

Fransızca kursları Avrupa Birliğinin belirlediği standartlarda verilmektedir. Bu nedenle Fransızca konuşulan ülkelerde geçerliliği olan bir seviyede Fransızca dilini kullanıyor olacaksınız.

Öğrendiğiniz her konuda dinleme ve konuşma alıştırmaları yapılmaktadır. Ayrıca sadece Fransızca değil aynı zamanda Fransız kültürü de öğretilir.

FRANSIZCA KURSU NE KADAR SÜRER

-Genel Fransızca kursu: bir kur 72 saat

-SBS, ortaöğretim, lise öğrencileri için Fransızca kursu: İlkokul 4.sınıftan itibaren Fransızca eğitime başlanabilir. Öğrencilerin okul programlarına destek kurslarıdır. Ayrıca küçük yaşta yabancı dil öğrenmenin kolay olması nedeniyle çocuklarımızı geleceğe hazırlayan yabancı dil sınıflarıdır.

-Proficiency- Hazırlık sınıfı atlama Fransızca kursu: Üniversitelerin Fransızca dil yeterlilik sınavı uygulamasına göre değişir. Hazırlık sınıflarını okumadan eğitime devam edebilmeniz için uzman kadromuz ile başarınızı garantilersiniz.

-YDS – Üniversite giriş Fransızca sınavına hazırlık kursu: Lise 1.sınıftan itibaren eğitime başlanabilir.

-Yurtdışına öğretmen veya görevli memur olarak gidenler için B1 sınavı hazırlık Fransızca kursu

-Ticari Fransızca: Kişi veya kurumların ihtiyaçlarına göre ön görüşme sonrası program ve süre belirlenir.

FRANSIZCA ÖZEL DERS

Kimler özel ders almalı?

1-Eğer yoğun çalışıyorsanız ve kurs programı saatlerine uyamıyorsanız.

2- Belirli bir seviyede Fransızca öğrendiniz ve konuşamıyorsanız, konuşma dersleri alabilirsiniz.

3- Mesleğinizle ilgili Fransızca öğrenmek istiyorsanız.

4- Kişiye özel birebir ders ile Fransızca öğrenmek ve sizin ihtiyaçlarınıza yönelik bir kurs olmasını istiyorsanız

Özel ders sizin için ideal olacaktır. Detaylı bilgi için bizi aramanız yeterli. Uzman ekibimiz size özel bir program hazırlayarak yardımcı olacaklardır.

KPDS FRANSIZCA KURSU

Yılda bahar ve güz dönemi olmak üzere iki kez yapılan merkezi sistem Kamu Personeli Dil Sınavına hazırlık kursudur. İstanbul’da bile çok az sayıda yabancı dil kursunda Fransızca KPDS hazırlık sınıfları mevcuttur.

KPDS Fransızca sınavı kişinin kendi başına hazırlanmasının zor olduğu bir sınavdır. Hem sınavdaki sorularda çıkan kelimelere hazırlık, hem dil bilgisinin püf noktaları, hem de cümlelerin uzun ve karmaşık metinlerden oluşması nedeniyle konusunda tecrübeli uzmanlardan yardım alarak hazırlanmanız halinde başarınızı garantileyebilirsiniz.

KPDS Fransızca sınavına hazırlık sınıflarına kimler katılabilir?

Sınıflarımıza kaydolacak kişilerin mutlaka belirli bir seviyede Fransızca eğitimi almış olması gerekmektedir. Kurumumuza başvurmanız halinde önce Fransızca seviyeniz tespit edilir ve hangi sınıfta başlamanız gerektiğine uzman öğretmenlerimiz tarafından karar verilir. Doğrudan KPDS sınıfına veya ön hazırlık sınıfına yerleştirilerek sınava doğru bir şekilde hazırlanmanız sağlanır.

KPDS FRANSIZCA KURSU SINIFLARI

Fransızca kursları hafta içi ve hafta sonudur. Gün içinde sabah ve öğlen sınıflarımız mevcuttur.

Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

YDS (LGS) FRANSIZCA KURSU

Üniversite seçme ve yerleştirme sınavlarında yabancı dilde sınava girecek öğrencilere yönelik hazırlık kurslarıdır. Eğitim tüm yıla yayılır ve orta öğretim ve lisede öğrenilen tüm konuları kapsar. Konusunda uzman kadromuzla ve rehberlik hizmetlerimizle üniversite sınavına yabancı dilde hazırlık yapılmaktadır.

YDS FRANSIZCA KURSU SINIFLARI

Fransızca kursları hafta içi ve hafta sonudur. Öğrencilerin okullarına göre eğitim saatleri değişmektedir. Sınıfların başlangıç tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

B1 FRANSIZCA DİL SERTİFİKASI SINAVINA HAZIRLIK KURSU

Fransa’ya görevli memur, öğretmen olarak gidecek vatandaşlarımızın girmek zorunda olduğu B1 sertifika sınavına hazırlık kursudur.

Fransızca kursu sonrasında gireceğiniz B1 sertifikası sınavını iyi bilen ve sınav sorularını iyi tanıyan öğretmen kadromuzla sınavı şansa bırakmadan hazırlıyoruz.

Sınıflar belirli dönemlerde açılır. Bu konudaki sınıf açılış tarihlerini kurs tarihleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

SBS,İLKÖĞRETİM VE ORTA ÖĞRETİME DESTEK FRANSIZCA KURSU

Her okulun müfredatları temel alınarak hem çocuklarınıza/ gençlere Fransızca öğretmeyi hem de yabancı dil derslerinde sınav başarılarını yükseltmeyi hedefleyen kurslardır.

Fransızcanın 1. veya 2. Yabancı dil olması fark etmez. Özellikle okul çağında çok zorlanılan bu derste çocukların ve gençlerin diğer derslerini aksatmadan yabancı dilin üstesinden gelmesi sağlanır.

PROFİCİENCY-HAZIRLIK ATLAMA FRANSIZCA KURSU

Her üniversitenin kendi sınav sistemine ve puanına göre program uygulanır. Toplam 96 saattir. Önemli olan Fransızca grameri genel olarak tekrar etmek ve hazırlık atlama sınavının püf noktalarını öğrenmektir.

Konusunda uzman öğretmen kadromuz sizi çıkabilecek soru tarzları hakkında bilgilendirir ve Fransızca sınavda en yüksek puanı alabilmeniz için danışmanlık yapar.

Böylece hem sene kaybetmemiş hem de maddi olarak bir yıldan tasarruf etmiş olursunuz.

Daha detaylı bilgi için uzman danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.