İngilizce Kursu

GENEL İNGİLİZCE KURSLARIMIZ

Genel İngilizce programı İngilizce dilinin tüm alanlarında sağlam bir yapı oluşturmanızı sağlayan temel bir programdır.İngilizce okuma,yazma,dinleme ve konuşma pratikleri ile dile hakim olmanızı sağlayacak kelime bilgisi ve gramer bilgisini öğreten programdır.genel İngilizce programlarımız mevcut bilgilerinizi geliştirmenizi ve İngilizceyi maksimum derecede kullanmanızı sağlayarak İngilizce pratiğinizi geliştirmenize olanak verir.Dersler süresince iletişim becerilerinizi günlük durumlarla hızlıca geliştirebilirsiniz.Dilbilgisi,gramer,kelime bilgisi,telaffuz,konuşma,dinleme,okuma,yazma becerilerinizi geliştirecek aktiviteler;skeçler,özgün meteryaller,gazete ve dergileri içeren alıştırmalar gibi çeşitli materyaller kullanılır.Eğitiminiz Türk ve yabancı hocalar ile en etkili biçimde sağlanacaktır.

Kurslarımıza katılmadan önce öğrencilerin seviye tespit sınavına girmeleri gerekmektedir.Hiç İngilizce bilmeyenler seviye tespit sınavına girmeden 1. kura kayıt yaptırabilirler.

KURS SEVİYELERİ

1.Kur-Elementary A1

2.Kur-Pre Intermediate A2

3.Kur-Intermediate B1

4.Kur-Upper Intermediate B2

5.Kur-Advanced C1

Elementary (Temel İngilizce Eğitim)

Yabancı dil eğitimini hiç almamış yada çok az İngilizce bilgisi bulunan öğrencilere uygulanır.Kur sonunda:Öğrencilerin gramer bilgisi gelişir,hafif seviyede dil konuşulabilir ve yazar.

Örneğin:Selamlaşma,vedalaşma,kendini tanıtabilme,zevklerinden bahsedebilmek,bir kartpostal yazabilme,planlarından bahsedebilme,öneri yapabilme,kabul veya red edebilme,olumlu yada olumsuz fikir verebilme,günlük tutabilme.

Kullanacağımız kitap(Oxford Headway) Elementary olup Beginner seviyesi çalışma kağıtları ile tamamlancaktır.Görsel meteryaller ile okuma ,anlama ve dinleme becerileriniz geliştirilecektir.

Pre- Intermediate (Ön Orta)

Öğrenciler,temel dil eğitimi almış belli oranda yabancı dil konuşabilen ve gramer bilgisine sahip olurlar Kur sonunda,Öğrenciler günlük üzerinde yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir,karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.Örneğin:Zevklerinden bahsedebilme,geçmişteki bir olayı anlatabilme.. Kullancağımız kitap Oxford Headway Pre-Intermediate olup görsel materyaller ile okuma,anlama ve dinleme becerileriniz geliştirilecektir.

Intermediate (Orta)

Ön-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.Kur sonunda:Öğrenciler bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilirler,karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir,okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.Örneğin: Sevinç öfke,memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme,mimari bir projeyi anlayabilme,şikayet edebilme,teyid edebilme,gazete yazılarını anlayabilme,tartışmaları takip edebilme.Kullanacağınız kitap Oxford Headway Intermediate olup görsel mataryeller ile okuma ,anlama ve dinleme becerileriniz geliştirilecektir.

Upper -Intermediate (Orta İleri)

Orta düzeyin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir.Kur sonunda:Öğrenciler bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir,uzun anlamlı cümleler kurabilir,orjinal kitapları okuyup anlayabilirler.Örneğin: Önemli konularda üslendikleri sorumluluklardan bahseden kişileri anlama,açıklayıcı yorumları anlayabilme,kişisel seçimini doğrulama,telefonda konuşabilme,bir fikre karşı savunma yapabilme,her yönüyle dili anlayabilme,doğrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama,bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme….Kullancağımız kitap Oxford Headway Upper-Intermadiate olup görsel materyaller ile okuma,anlama ve dinleme becerileriniz geliştirilecektir.

Advanced (İleri)

Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi iyi dercede kullanabilen öğrenciler içindir.

Kur sonunda:

Öğrenciler yabancılar ile her konu üzerinde konuşabilir,tartışabilirler,İletişimde problem yaşamazlar. Örneğin: Bir röpartajı anlayabilme,reklam metni yazabilme,söylenenleri aktarabilme,birinin kızgınlığına cevap verme,edebi bir metni anlayabilme,bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme,bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme,bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme,bir gazateye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme,mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama,günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme,mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme,bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme…Kullancağımız kitap Oxford Headway Advanced olup görsel materyaller ile okuma,anlama ve dinleme becerileriniz geliştirilecektir.

ÖZEL DERS

Zaman ve süre problemi bulunan ve İngilizce eğitimi almak zorunluluğu bulunan adaylar gelebilecekleri saatte ve yoğunlukla birebir olarak öğretmenlerimizden ders alma şansına sahipler. Özel ders yoluyla alınan eğitim grup eğitiminden yaklaşık %60 oranında daha hızlı ilerleme sağlanmaktadır. Özellikle zaman ve süre konusunda sıkıntısı olan adaylara tavsiye etmekteyiz.