Telc A1 Sınavı

A1 Düzeyinde Dil Kullanımı

A1 düzeyinde örneğin tanışma, yeme, içme, alışveriş, ev gibi somut gereksinimlerle ilgili konularda çok basit bir şekilde anlaşabilirsiniz. Gramer konusunda çok temel yapıların bazılarını kullanabilirsiniz.

Sınavın Yapısı Nasıldır?

Sınav yazılı ve sözlü olmak üzere iki kısımdan oluşmaktadır. Yazılı bölüm 65 dakika sürer. Genellikle yazılı sınavdan hemen sonra, bir ön hazırlık devresi olmadan sözlü sınav yapılır.

*Start Deutsch 1 Sınavı Goethe Enstitüsü ve telc GmbH tarafından ortak geliştirilmiştir.

telc – telc Deutsch A1

Sınavda Sizden Neler Beklenmektedir?

telc Deutsch A1 deneme sınavı sizi sınavın her detayı hakkında bilgilendirir. Bu dosyada cevap anahtarı ile komple bir sınavı bulabilir, evde veya derste kendinizi deneyebilirsiniz. Ayrıca burada sınavın nasıl yapıldığını, yazılı ve sözlü performansın nasıl değerlendirildiğini de görebilirsiniz.

Deneme sınavını ve bu sınava ait MP3 dosyaları buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Deneme sınavının basılı sürümünü ve dinleme parçalarının CD’sini bulabilirsiniz.

 

Sınava Nasıl Hazırlanabilirim.

1. Dil becerilerinizi dil kurslarında veya kendi kendinize çalışarak edinebilirsiniz. Sizi planlı ve programlı bir biçimde A1 düzeyine hazırlayacak olan ders kitaplarını kitapçılarda bulabilirsiniz.

2. telc Deutsch A1 sınavının işleyişini ve soru tiplerini tanıyın. Deneme sınavı size bu konuda yardımcı olacaktır.

Ne Zaman Sınav Olabilirim.

Telc sınav merkeziniz sınavı herhangi bir tarihte düzenleyebilir.

Sınav merkezinizden lütfen en yakın sınav tarihi hakkında bilgi alın.

Zaman planlaması konusunda dikkat edilmesi gereken bir husus, sınav merkezinin 12 gün önce sınav için telc’e başvurmak zorunda olmasıdır.

Sertifikamı Almam Ne Kadar Sürer

Sertifikalar, tüm dokümanlar Frankfurt’taki telc merkezine ulaştıktan sonraki on iki gün içerisinde sınav merkezlerine gönderilir.

Sınavı Tekrarlayabilirmiyim

Sınavı dilediğiniz kadar tekrarlayabilirsiniz. A1 düzeyinde yazılı ve sözlü olmak üzere tüm sınavı tekrarlamanız gerekmektedir.

Sınav Ücreti Ne Kadardır?

Sınav ücretini sınav merkezinizden öğrenebilirsiniz.